Uudised

Uudised

Uudised

24. mai 2024
Eesti lõõtsapealinnas Põlvas tähistab lõõtspillikogukond Karl Kikase 110. sünniaastapäeva

Karl Kikas on Eesti tuntuim lõõtspillimängija, kes mängis Teppo-lõõtspilli läbi Eesti raadio kuulsaks. Kui senini oli peetud lõõtspilli „labaseks“ pilliks ning mängiti peamiselt külapidudel, simmanitel ja kodus, siis peale raadios kõlamist sai pill populaarseks ja lasti ka rahvamajadesse. Kikase pillimäng oli nii puhas ja filigraanne, et temalt on siiani kõikidel lõõtspillimängijatel palju õppida.

Loe edasi
21. mai 2024
HÜPPELAUD AITAB MEIL VANEMAHARIDUSE SÜSTEEMI LOOMISE EESMÄRKI TÄITA

Vanemahariduse süsteemi loomine Eestis on jõudnud Erasmus+ „Hüppelaua“ koolitusel edasi järgmisse vooru. Põlva maakonna projekt jõudis 14 parimahulka, mille seast valitakse välja parimad projektid, mis vastavad Erasmus+ KA2 taotlusvooru nõuetele. Vanemaharidus on Põlvamaa tervisestrateegia aastani 2035 üks eesmärkidest ning aitab täituda peamisel prioriteedil, mis on laste ja noorte vaimse tervise edendamine. 16-17. mail 2024 osalesid Põlva maakonna vanemahariduse programmi loomise juhtrühma liikmed Erasmus+ „Hüppelaua“ koolituspäevadel.

Loe edasi
19. mai 2024
TAI: HPV kodutest on aidanud emakakaela sõeluuringul osalust jõudsalt kasvatada

HPV kodutest on uudne ja usaldusväärne viis emakakaelavähi sõeluuringul osalemiseks – 2023. aastal kasutas seda võimalust ligi 5000 naist. Emakakaelavähi sõeluuringu tegemiseks valis kodutesti enim naisi Võru ja Ida-Viru maakonnas ning 60- ja 65-aastaste hulgas. Ida-Virumaal said ligi pooled ning Põlva- ja Võrumaal üle veerandi kodutesti teinud naistest proovivõtuvahendi apteegist, näitasid Tervise Arengu Instituudi (TAI) ja Tervisekassa koostöös läbiviidud kodutestiprojekti tulemused

Loe edasi
04. mai 2024
4. ja 5. mail toimub Koidukoori helilaager, mis panustab reaalajas üleilmsesse loodushelide voogedastussaatesse Reveil

Koidukoor on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist, mis jutustab loo Ellujäämise Kunstidest ehk teadmistest, oskustest ja väärtustest, mis aitavad meil tulevikus paremini elada. Just seetõttu on ka Koidukoori raames aset leidvate tegevuste üheks eesmärgiks juhtida tähelepanu kuulamisele kui eluliselt olulisele oskusele, pakkudes seejuures võimalust helide kaudu kogeda ja tundma õppida Eesti erakordseid maastikke ja elupaiku aastaajal, mil loodushelid on eriti eredad. 

Loe edasi
eu